Учество со орална презентација на меѓународна работилница за наноматеријали, Вроцлав (Полска)
Трансфер на студенти   Изградете ја вашата иднина и дозволете ни да ве водиме низ светот на бизнисот! Доколку припаѓате на некоја од следниве категории, Факултетот за бизнис економија (ФБЕ) ви нуди можност за трансфер на студиите:
Објавен е новиот, 25-ти број од Списанието за одржлив развој во издание на Факултетот за Бизнис економија. Истиот можете да го погледнете на следниот линк.

Национална завршна конференција на проектот „Воведување на современи методи на учење во Македонија со употреба на италијански искуства“   На 13 октомври 2020 година се одржа Национална завршна конференција на проектот „Воведување на современи методи на учење во Македонија со употреба на италијански искуства“ во организација на Факултетот за бизнис економија Скопје (ФБЕ).
Гостинско предавање на проф.Слаѓана Стојановска на Економскиот Факултет во Подгорица
Со цел зајакнување на меѓународната соработка и програмата за мобилност, во рамките на програмата CEEPUS, проф. д-р Слаѓана Стојановска, од Факултетот за бизнис економија од Скопје, на 25 ноември 2020 година, одржа онлајн предавање на студентите на Економскиот факултет од Подгорица, Црна Гора.

М-р Анета Васиљевиќ-Шикалеска одржа предавање на меѓународна работилница за технологии за добивање и функционални својства на наноматеријали за пакување на храна во Вроцлав (Полска) од 11 до 13 Септември 2012.

Целосната програма моѓете да ја превземететука.