Учество на студентите на ФБЕ на меѓународна конференција

Учество на студентите на ФБЕ на меѓународна конференција

Студентите од 4та година на Факултетот за бизнис економија активно ја започнаа и оваа академска година со учество на меѓународната конференција International Academic Conference za Contemporary Discussions and Social Science Studies.

Конференцијата се одржа онлајн на 6 октомври 2020, во организација на MIRDEC - Masters International Research & Development Center and GLOBECOS - Global Community of Social Science (www.mirdec.com). На конференцијата беа презентирани оригинални научни трудови кои покриваат интересни и актуелни теми, а учество земаа реномиирани професори од Тунис, Чешка,  Италија, Романија, Франција, Кина, Русија, Мароко и Турција, меѓу кои и проф. Слаѓана Стојановска, како престставник од Факултетот за бизнис економија.